زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت اول)

زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت اول)

فهرست میراث جهانی یونسکو، فهرستی از آثار طبیعی یا فرهنگی است که برپایه کنوانسیون میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. در این مطلب قصد داریم 100 مکان زیبا که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است را معرفی کنیم. با مجله گردشگری آهنگ سفر همراه باشید.

دوشنبه 1 مهر 1398
1590

زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت اول)

1: انگلور وات (کلمبیا)

یکی از بزرگترین بناهای مذهبی جهان و شامل بقایای چشمگیر از قرن 9 تا 15 میلادی مربوط به سلطنت خمر می باشد. میزبان بیش از دو میلیون بازدید کننده در سال می باشد و این شاهکار هنری یکی ازمهم ترین مکان های پربازدید در جهان محسوب می شود.

میراث جهانی یونسکو انگلور وات

2: تاج محل (هند)

یکی از جاذبه های مشهور در جهان می باشد. عروس عاج سفید که شاه جهان امپراطور مغول این مقبره را برای همسرش (ممتاز محل) سفارش داد، نماد شگفتی از تاریخ هند محسوب می شود و شما معماری مغول را به بهترین شکل ممکن وقتی تاج محل را بازدید می کنید تجربه خواهید کرد.

میراث جهانی یونسکو تاج محل

3:دیوار بزرگ مرجانی (استرالیا)

دیواره بزرگ  مرجانی نه تنها یکی از مکان های رنگارنگ بر روی زمین می باشد بلکه بزرگترین سیستم گیاهی صخره مرجانی را داراست.این سیستم شگفت انگیز شامل 400 نوع مرجان بیش از 900 جزیره و 2000 نوع گیاه و همچنین برخی از گونه های در معرض خطر مانند گاو دریایی می باشد. در حدود 133000 مایل به صورت مربعی امتداد دارد و دیواره بزرگ این صخره مرجانی حتی از فضای بیررونی نیز دیده می شود.

میراث جهانی یونسکو دیوار بزرگ مرجانی استرالیا

4: جزیره ایستر (شیلی)

این جزیره پلی نزی برای 887 مکان بسیار مهم مشهور شده است که قدمت آن به قرن 10 بر می گردد.منظره هایی که شما تا کنون ندیده اید.

میراث جهانی یونسکو جزیره ایستر شیلی

5: پترا(اردن)

معماری حکاکی شده بر روی صخره با نام مستعار شهر رز بر مبنای رنگ صخره حکاکی شده عنوان می شود.ساختار پیچیده معابد و آرامگاه ها همراه با بقایای کلیساها و معابد فقط این دلیل راعنوان می کند که چرا این مکان مشهور جهان مقصد پربازدید شده است.

میراث جهانی یونسکو پترا اردن

6:ماچوپیچو (پرو)

در بالای جنگل کوهستانی 8000 پا از سطح دریا ماچوپیچو یکی از بزرگترین شاهکارهای امپراطوری اینسا می باشد.ماچوپیچو اغلب به عنوان مکان برجسته ای در آمریکای جنوبی محسوب می شود.

میراث جهانی یونکو ماچوپیچو پرو

7:هاوانای قدیمی(کوبا)

یکی از سرگرمی های اصلی ب سازه کشتی ای است که از استحکام دفاعی در هاوانای قدیم محسوب می شد و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین ها در آمریکا می باشد. در حالی که مکان های بسیاری را داراست که می توان از آن لذت برد اما هیچی مثل معماری باروک و نیوکلاسیک در محیط هاوانای قدیم منحصر به فرد نمی باشد.

میراث جهانی یونسکو هاوانا کوبا

8:اهرام ثلاثه (مصر)

تنها شگفتی ماندگار از آثار باستانی جهان می باشد که بناهای باورنکردنی ساخته شده آن به حدود 4500 سال پیش زمانی که مصر یکی از قدرتمندترین تمدن های جهان بوده است برمی گردد.در حالی که اهرام بزرگ  و مجسمه ابوالهول معمولا بیشترین توجه را به همراه دارد و کل مجموعه بناهای تاریخی در بردارنده سه مجموعه می باشد. مجموعه اهرام – گورستان ها -  روستاهای کارگران

میراث جهانی یونسکو اهرام ثلاثه مصر

9:شهر قدیمی بیت المقدس (فلسطین)

دیوارهای بوستینگ لوفتی مربوط به قرن 16 میلادی مکانی خارق العاده است و هم چنین از مکان هایی مانند دیوار غربی – بازارهای منحصر به فرد –کوچه های عجیب و جالب آن تعجب نخواهید کرد و این شهر مقدس یکی از مکان های پربازدید میراث فرهنگی جهان می باشد .این مجموعه با بیش از 200 اثر تاریخی همراه با اهمیت فوق العاده مذهبی می باشد و هیچ چیز کاملی مثل شهر قدیمی بیت المقدس وجود ندارد.

میراث جهانی یونسکو بیت المقدس فلسطین

10:دیوار بزرگ (چین)

در حدود 1371 مایل امتداد دارد و بیش ازده میلیون نفر بازدید کننده از آن در هر سال وجود دارد.ساختن آن به قرن 3 قبل از تولد حضرت عیسی بر می گردد و در قرن 17 میلادی (بعد از تولد حضرت مسیح) به پایان رسید و یکی از بزرگترین ساختارهای نظامی در جهان محسوب می شود و دارای عالی ترین معماری و با اهمیت ترین بنای تاریخی می باشد.

میراث جهانی یونسکو دیوار چین

11:معبد ایتسوکوشیما (ژاپن)

به عنوان دروازه توری شناور شناخته می شود . معبد ایتسوکوشیما به 1400 سال پیش بر می گردد.مجموعه معابد آن مکانی مقدس از شینتوسیم است و از 20 سازه ساختمانی تشکیل شده است.سازه های طراحی شده و چشمگیر آن به وسیله معابر پیاده روی به هم متصل شده اند اما یکی از بهترین راه ها برای تجربه این مجموعه گرفت قایق برای دور زدن در اطراف آن می باشد.

معبد ایتسوکوشیما ژاپن

12: اکروپلیس (یونان)

ارگ قدیمی ای که بر آتن چیره شده است و باقیمانده ی ساختمان هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.مجسمه سازان و معماران گرامی پارتنون و اکروپلیس این بناهای تاریخی را برای تئاتر –اصول دموکراسی- فلسفه- سخنرانی و بیان آزادی را طراحی نموده اندو یکی از قابل توجه ترین بناهای تاریخی در جهان به شمار می رود.

آکروپلیس یونان

 منبع: roadaffair

نظر بدهید