زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت دوم)

زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت دوم)

در پست قبل با چند مکان برتر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو آشنا شدیم. در ادامه با معرفی دیگر مکان‌های زیبای میراث جهانی یونسکو در کشورهای دیگر آشنا خواهیم شد. با مجله گردشگری آهنگ سفر همراه باشید.

یکشنبه 7 مهر 1398
1481

زیباترین مکان های میراث جهانی یونسکو (قسمت دوم)

در پست قبل با چند مکان برتر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو آشنا شدیم.

در ادامه با معرفی دیگر مکان‌های زیبای میراث جهانی یونسکو در کشورهای دیگر آشنا خواهیم شد. با مجله گردشگری آهنگ سفر همراه باشید.

13:سینک تر (ایتالیا)

حرکت با ماشین در این مکان ممنوع است. شما در واقع احساس خواهید کرد که تاریخ و شخصیتی متمایز در قرن 5 را در دهکده سیاحتی تجربه کرده اید. چه شما درحال پیاده روی باشید چه غذاخوردن و یا قایق سواری باشید و چه در بین مکان های زیبای تاریخی جهان باشید اما به سختی می توانید زیبای سینک تررا درک کنید.

جهت کسب اطلاعات تور ایتالیا از مشهد با ما در تماس باشید.

سینک تر ایتالیا

14:مرکز تاریخی شهر سالزبرگ (استرالیا)

فرهنگ های آلمانی و ایتالیایی در کشاکش آرایش زیبا و معماری قرون وسطایی در این شهرقدیمی وجود دارد.گردش در کوچه های عجیب و جالب و سنگ فرش های جذاب و خیابان های مربوط به قلعه و گنبد ها و مناره های منحصر به فرد می باشد.سالزبرگ مشهورترین خیابان خرید در استرالیا می باشد.

جهت کسب اطلاعات تور استرالیا از مشهد با ما در تماس باشید.

مرکز تاریخی شهر سالزبرگ استرالیا

15:آنتونی گائودی (اسپانیا)

عمدهٔ شهرت او به خاطر سبک منحصر به فرد و غریب و بسیار شخصی آثارش در شهر بارسلون است.آنتونی گائودی سبک معماری که مردم هنوز مشتاق آن هستند را به خود به همراه آورد. بخش هایی از مدرنیته که به شدت تحت تاثیر طبیعت و مذهب و معماری قرار گرفته است و او تکنیک های رفتاری جدید را عنوان نمود مثل ترنکادیس

وقتیشما لیست کارهایی که در بارسلونا باید انجام دهید را مطرح کنید شما باید به طور حتم برخی از آثار مشهور گائودی را بشناسید مثل لا ساگرادا فمیلیا و پارک گویل.

جهت کسب اطلاعات از تور اسپانیا از مشهد با ما در تماس باشید.

آنتونی گائودی اسپانیا

16: واتیکان

کوچکترین کشور جهان که دارای اهمیت بالایی است. نه فقط شهر مقدس کاتولیک خانه ی پاپ است بلکه خانه ی مکان های بی شماری از هنر و چندین سال تاریخ عالیه کشور است.هنرهای رنسانس و باروک و معماری مشخص شده واتیکان به طور کامل نشان داده که یکی از بزرگترین بناها است.

واتیکان

17:صومعه ریلا (بلغارستان)

این قلعه از قرن 10 میلادی به عنوان مجموعه قابل سکونت و مقبره ای در خیابان جان ریلا می باشد و امروزه بلغارستان بزرگترین و مشهورترین صومعه ارتدوکس در شرق را داراست.حدود 60 راهب درآن مستقر هستند و در داخل آن به همان اندازه بیرون آن جذاب خواهد بود. گنبدهای رنگی –ستون های شیک – نقاشی های منحصر به فرد و معماری استثنایی.

صومعه ریلا بلغارستان

18:جاده گیانت(انگلستان)

یکی از بهترین جاذبه های ایرلند است که ما می توانیم از فعالیت آتشفشان را در سال های متمادی برای ایجاد این شکل صخره های قابل توجه تشکر کنیم.شکل قابل توجه از 40000 ستون بازالتی سنگین که از سطح دریا بالاتراست امری نیست که به این زودی ها فراموش شود.

جاده گیانت انگلستان

19:ابوسمبل (مصر)

روستای کوک همراه با جاذبه های دیدنی زیبا از کویر و دریاچه می باشد. ابوسمبل به این دلیل مشهور است که دو مجسمه عظیم دارد و اینکه دریاچه ناصر را از افزایش ناگهانی آب نجات می دهد.هر معبد به نوبه خود همراه با معبد راماسیس در بردارنده 4 مجسمه از راماسیس می باشد که بیش از 20 متر ارتفاع دارد و معبد هاتور یکی از مجموعه های مصر است که به بهترین شکل نگهداری شده است.

 ابوسمبل مصر

 20:چیچن ایتزا (مکزیک)

مرکز زیارتی برای بیش از 1000 سال است و قبلا یوکاتا شهری قدرتمند بوده و مایان ها در واقع برای ما با ایجاد چیچن ایتزا این مساعدت را فراهم آوردند.یکی از بزرگترین مکان ها برای بازدید در مکزیک می باشد.هنوز هم از حکاکی های قدیمی در ساختارهای آن همراه با نور و موزیک در عصر میتوانید لذت ببریید که توسط ال کاستیلو برجسته و نمایان شده و پله های هرم با 30 متر ارتفاع – پایه چیچن ایتزا را در میان ویرانه های مکزیک ایجاد کرده اند.

چیچن ایتزا مکزیک

21:چشم انداز فرهنگی بالی(اندونزی)

در حالی که بالی معمولا برای سواحل و کوه ها مشهور شده اندیونسکو توجه مارا به 5 مزرعه برنج و معابد آن که شامل معبد آب سلطنتی از پوراتامان آیون در قرن 18 میلادی است جلب می کند.یکی از دلایلی که چرا خیلی قابل توجه است این است که استفاده از عملی در کشاورزی مثل سابک که به کشاورزان کمک می کند تا محصولاتی موثر از برنج تولید کنند.

چشم انداز فرهنگی بالی اندونزی

22:بودای بزرگ شان (چین)

به قرن 18 میلادی بر میگردیم .های تانگ از حک کردن صورت بودای بزرگ شان بر صخره صورت گرفته است که حدود 71 متر ارتفاع دارد یعنی بزرگترین و بلندترین مجسمه می باشد.

بودای بزرگ شان چین

23:پارک ملی یلواستون(ایالت متحده آمریکا)

اولین پارک ملی جهان در بالای قله آتشفشانی است و همه چیز از مناظر گسترده نسبت به فعالیت های سرگرم کننده و مناظر حیات وحش را عنوان می کند.محلی در جنگل های پرسرصدا- تابستان های داغ- رودخانه های آلپ می باشد و سخت نیست بدانید که چرا یکی از بزرگترین پارک های بزرگ در ایالات متحده است.

پارک ملی یلواستون ایالات متحده امریکا

24:کاپادوکیا(ترکیه)

کاپادوکیا سرزمین های عجیب در حیطه زمین شناسی محسوب می شود."دودکش های پری"صخره های مخروطی شکل و بزرگ را دارا می باشد.همه اینها نیست پر از غارها- کلیساها-مناظر خارق العاده و شهرهای زیرزمینی نیز می باشد.با بالن می توانید همه ی مناظر منحصر به فرد را ببینید و یکی از بهترین غروب های خورشید را در اینجا مشاهده کنید.

کاپادوکیا ترکیه

25:جزایر گالاپاگوس(اکوادور)

احتمالا بهترین مکان درزمین با دید نسبت به حیات وحش می باشد.جزایر گالاپاگوس دومین مرکز نگهداری گیاهان دریایی و خانه 50 گونه بومی و بیش از 700 گونه گیاهی می باشد.شما حتی دارای شانس نزدیک شدن به پنگوئن ها و دیگر حیوانات خارق العاده می باشید. افزوده براین سواحل و مناظر آتشفشانی یکی از زیباترین جزایر جهان را می سازد.

جزایر گالاپاگوس اکوادور

26:پارک ملی لس گلاسیرز(آرژانتین)

یکی از مشهورترین و زیباترین مناطق در جهان می باشد .دریاچه گلاسیال و کوه های ناهموار فقط آغاز کننده یکی از بهترین پارک ها در آمریکای جنوبی می باشد.3/1 از پارک با یخ پوشیده شده و گلاسیرز یکی از مکان های در دسترس در جهان می باشد.منظره حیات وحش –اسکی- کوهنوردی در این منطقه بسیار مشهور است و با هلی کوپتر می توان سرتاسر پارک را دید.

پارک ملی لس گلاسیرز آرژانتین

27: ونیز (ایتالیا)

ونیز یکی از مقاصد رویایی است که از 118 جزیره ساخته شده است.کانال های خیره کننده – هنر و معماری و مکان هایی مانند سنت مارک باسیلیکا- کاخ داگز- ریلتو- بریج و بازار  مطمئنا می تواند قلب شما را به تسخیر خود در آورد.

ایتالیا ونیز

منبع: Roadaffair.com

 

نظر بدهید